Ev Dekorasyon Ürünleri ile Tasarım Harikası Evler

Ev dekorasyonu, kişinin benliğini yansıtabileceği en niş alanlardan bir tanesidir. Hobi köşeleri, kitap okuma alanı, kitaplığınıza yerleştirebileceğiniz birkaç obje veya koltuğunuzun üzerinde yerini alacak peluş bir koltuk örtüsü evinizi sıradan bir evden, size ait ve sizden bir parça olan yaşam alanına çevirebilir.

Günlük hayatınızda seçimleriniz ve zevkinize güvenirken, konu ev dekorasyonuna geldiğinde “Hangi renge yoğunluk vermeliyim?”, “Evim ağırlıklı olarak hangi tarzı yansıtmalı?”, “Kullanacağım objelerin yoğunluğu ne olmalı?”, “Başka ne kullanabilirim?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu durum çoğu zaman dekorasyon için değerlendirilebilecek fikirlerin ve kullanılabilecek detayları çok olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek için kafanızda bir plan oluşturmadan önce modern ev iç dekorasyon örneklerini incelemeli, modern ev dekorasyonu için daha fazla fikir edinmelisiniz. İ

çeriğimizin devamında, modern ev dekorasyonu için daha fazla fikir edinmenizi sağlayacak öneriler ve kullanabileceğiniz bazı dekorasyon ürünlerine yer verdik. İşte evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli unsurlar:

1. Duvarlar

Ev dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan biri, objelere ve detaylara odaklanarak evin ve dekorasyonun zeminini oluşturan duvarları ihmal etmektir. Modern ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan duvarlar, seçilen mobilya ve tarza uygun şekilde renklendirilmeli, biçimlendirilmeli veya uygun duvar kağıdı ile buluşturulmalıdır. Uygun ve zevkli şekilde tasarlanmış bir duvar, eşyaları çok daha şık ve alana ait gösterecektir.

2. Saatler

Duvar saatleri, dekorasyonunuzun tamamlayıcı parçası olabilir. Günümüzde hemen hemen her tarzda tasarlanan saatler; duvar saati, masa saati ve tasarım saatler olarak evinizin her köşesinde yer alabilir. Modern iç ev dekorasyonuna uyum sağlayan saat seçimleriniz, tarzınızı ve zevkinizi yansıtmak için mükemmel bir araç olabilir.

3. Aydınlatmalar

Eşyaların konumunu ve kalitesini gösteren en önemli detay aydınlatmalardır. Aydınlatmanın kalitesi ve rengi evinizin aurasını ve eşyaların duruşunu etkileyebilir. Kullanacağınız masaüstü aydınlatmaları, duvar aydınlatmaları ve tavan aydınlatmaları gibi çeşitli aydınlatma seçenekleri ile evinizi çok daha şık bir görünüme kavuşturabilir ve tarzını güçlendirebilirsiniz.

4. Kırlentler / Minderler

Koltuklarınızın üzerini süsleyen rengarenk kırlentler, kalorifer peteğinin önünde yer alacak büyük ve rahat minderler… Koltuk minderleri oturma alanlarınızın aurasını etkileyecek! Bir evin tarzını ve görünümünü değiştirmenin en basit ve aynı zamanda en etkili yollarından biri minderlerdir. Bir odaya yeni bir minder takımı almak, koltuk kırlentlerinizin kılıflarını değiştirmek, evinizi hızlı ve etkili şekilde değişime sürükleyebilir. Buna ek olarak verebileceğimiz bir ipucu ise daha lüks bir görünüm ve konfor için yumuşak yastık kullanımını tercih etmeniz olacaktır.

5. Mumlar

Mumlar, bir alanın enerjisini etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Renkli mumlar, kokulu mumlar ve çeşitli boyutlarda şekilli mumlar, evinizin hangi köşesinde olursa olsun, evinize pozitif ve romantik bir aura kazandıracaktır. Bunun yanında mumlar, koku duyumunuzu tetiklediği için evinize bir dekor ürününün kattığından çok daha fazla oranda ambiyans kazandır. Bu noktada ister doğal mumlar tercih ederek evinize sade bir görünüm kazandırabilir, isterseniz de kokulu mumlar ve oda kokuları ile evinizin enerjisini koku ve hoş bir görünüm eşliğinde destekleyebilirsiniz.

6. Halılar

Halılar, pek çok özelliği aynı anda evinize kazandırabilir. Bir halı, bulunduğu bölgeye sıcaklık katar ve zemini yumuşatarak sert atmosferi kırabilir. Göz alıcı bir renk ve desene sahip bir halı seçimi, bir odanın içinde sanat eseri gibi parlayabilir. Doğru halıyı seçmek için evinizin tarz ve renklerini doğru gözlemlemek gerekmektedir.

7. Aksesuarlar

Cam, seramik, metal veya alçı biblo ve vazolar, çerçeveler, duvar süsleri ve daha birçok aksesuar, evinizle bütünleşerek onu çok daha tarz hale getirebilir. Canlı çiçeklerle dolu bir vazo evinizi daha canlı gösterirken, duvarlarınızı süsleyecek ufak duvar süsleri zevkinizi yansıtmanızı kolaylaştıracak ve seçimleriniz sizi temsil edecektir.

8. Tablolar

Evinizde yer vereceğiniz tablolar ve onlar hakkında edindiğiniz bilgi, evinizin eşsiz hikayesine katkıda bulunur. Duvarlarınızı süsleyecek bu renkli eserler, sizinle bağ kurabilir ve sizin yaşam tarzınızı beklediğinizden çok daha fazla yansıtır. Aura açısından da yaşam alanlarınıza ambiyans kazandıracak tablolar, soyut ve somut olarak seçilebilir.

9. Aynalar

Aynalar, ışığı etrafa yansıtan ve alanı daha geniş gösteren stratejik bir dekorasyon ürünü olarak tanımlanabilir. Ünlü dekorasyon felsefeleri Naomi ve Feng Shui’nin benimsediği aynalar, bu felsefelerin içinde alana bolluk ve sakinlik enerjisini çekmek için de kullanılır.

10. İç Mekan Bitkileri

Şık bir köşede ve bakımlı saksılar eşliğinde konumlandırılmış iç mekan bitkileri, bulunduğu alana ferahlık ve pozitif enerji sağladığından sık sık tercih edilmektedir. Abartısız bir bitki köşesi, evinizde huzur, sakinlik ve rahatlatıcı bir etki yaratarak bulunduğu alanı, kahve köşesi ve kitap okuma köşesi gibi özel alanlara çevirebilir.

11. Günlük Kullanılan Ürünler

Evinizin enerjisini dekoratif ürünler kadar günlük kullandığınız bardak, tabak, battaniye vb. ürünler de etkilemektedir. Şık bir tasarıma sahip cam bardaklar, farklı renklerde seramik kupalar ve tabaklar günlük enerjinizi etkilerken, kullanım sırasında evinizin enerjisi ile de bütünleşeceğinden, aidiyet hissinizi artırır.

Modern bir ev çizgisini yakalamak ve tarzınızı evinizle buluşturmak için dikkat edebileceğiniz bazı unsurları sizlerle paylaştık. Siz de evinizin dekorasyonu için hikayesi olabilecek şık bir ürün arayışındaysanız, dekorasyon ürünleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gorsel: Pixabay